!!! THIS CARD IS LOCKED !!! NO SUBMISSION OF RESERVATION !!!Hotel Bakista in Łeba at the sea next to the yacht port Leba
polska wersja deutsche version

Sand dunes and Słowiński National Park

Słowiński Park Narodowy rozciąga się ponad 33 kilometry wzdłuż brzegu dookoła Łeby. Jest to w Europie jedyny w swoim rodzaju obszar o tak różnorodnym terenie. Można tu znaleźć krzewami porośnięte tereny, przypominające stepy, torfowiska no i oczywiście białe ruchome do 40 metrów wysokie wydmy. Położone są one pomiędzy mniejszymi jeziorami. Można tu odnaleźć wiele gatunków niezwykłych ptaków.

Spacer po tej niezwykłej okolicy pozwoli się Państwu na pewno zrelaksować. Będą Państwo mogli cieszyć się ciszą i podziwiać zarówno piękne pustynne tereny, jak i leżące pomiędzy dwa duże jeziora Łebsko i Gardna. Jezioro Łebsko jest trzecim co do wielkości jeziorem w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 71 km2. Dzięki obumarłym roślinom można zaobserwować drogę mas piaszczystych. Napotkane na drodze rośliny najpierw zostały przez piasek zakopane, a następnie, gdy masy piachu poruszały się dalej, odkopane.

Niezwykła jest wydma o wyskości 42 metrów, która daje możliwość podziwiania tych pięknych terenów w całości. Wspinaczka na nią to punkt kulminacyjny tej wycieczki. Trzeba tu zmierzyć się z naturą. Ale jest warto!


Atrakcje